Minecraft

26. října 2013 v 12:00 | Pajin |  Recenze

Kostičky! jiným slovem Minecraft, je velmi známá hra napsaná v Javě Markusem Perssonem. Právě teď hru vyvíjá firma Mojang. Jen pro zajímavost, nikdo neví, jak se 'Mojang' vlastně čte..Moudženk, Mojank, Moujank, Modženk,...Tato hra je velmi rozšířená, již kvůli tomu, že si můžete stáhnout její demo, kde nemáte vlastní účet a nebo skin na postavu.
Na první pohled, každého zaujme 3D vzhled a kostičky, tato hra je 'sandbox' (můžete si zde dělat co chcete). Samozřejmě, i hra má takový "konec"m a to, že musíte zabít bosse enderdragon, který se poté již znovu nespawne. Poté jsou zde titulky, které se dají přeskočit a můžete hrát dál.
Tohle bylo něco málo ke hře a nyní bych přestoupil spíše ke komunitě Minecraftu(dále jen MC), kterou bych shrnul jedním slovem - hrůza...Chápu, že když je to zadarmo, ne vždycky se najdou hodní vrstevníci, kteří by byli slušní, ale minecraft je opravdu katastrofa. S komunitou může konkurovat dokonce i LoLku. Je to tu antičeštin vedle antičeština, kteří umí pouze vulgárně vyjadřovat své touhy - HNUS.
Samozřejmě, i já jsem MC hrál, a také mám někdy gramatické chyby, ovšem tohle bylo/je nehorázné. Představte si takovouto Češtinu ,,čus debyle, vole dej my nejaky dia, pls pls.:D:D" RIP..
Ale to jsou servery, MC se rozděluje na dva typy hraní a to Singleplayer a Multiplayer, pokud nechcete přímo na server, dá se hrát třeba jen s přáteli a nebo úplně sám.
Tato hra se dá hrát stále dokola, ovšem po nějakém čase (jako každá jiná hra) omrzí, ať už kvůli neustálému umírání, či toho, že vám dojde materiál a vám se nechce jej jít těžit.
Můžete zde navštívit až 3 lokace. Rád bych vám je předvedl jmenovitě.
Normální(Overworld) - zde jsou obsáhlé všechny biomy a zde se hráč spawne
Peklo/Nether - Je tu spousta lávy a nejde sem dát voda
End - Je tu hodně endermanů (mobové>příšerky) a enderdragon, kterého jak jednou zabijete, už se znovu nespawne.

MC je samozřejmě populární i kvůli Youtube scéně, která je plná užvaněných -s prominutím- blbečků, kteří staví domy, aby byli ostatní spokojení, celkově je český YT plný Minecraftu, až to pěkné není. Naštěstí již tato móda přestává a ti tzv. Let's playeři, či Gameplayeři, začali točit jiné hry. Nemá cenu, zde jmenovat každého, který má víc jak 10 000 odběravatelů, ale musím zmínit toho nejznámějšího GoGoManTV zkráceně GoGo.
Proslavil se díky MC tak, že je to nejznámější LP na Česku a Slovensku. Osobně si myslím, že již není vtipný. Kdysi jsem ho sledoval a hltal každý jeho ''fórek'' ovšem nyní se mi už tolik nelíbí a nesleduji ho. Samozřejmě se najde hodně lidí, kteří jej mají rádi a já nechci, aby tohle někdo bral jako hejt, ale já to takto vidím.
Abych se vrátil ke skutečnému tématu tohoto článku, musím říct, že z toho jak ho píšu, mám i chuť si zahrát Singleplayer, i když tento svět za chvíli smažu.
Btw. to že tento týden byly 3 články, neznamená to, že to tak bude furt -.-" :DD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama