GLaDOS , proč?!

20. října 2013 v 12:00 | Merr |  Recenze
Moje další recenze bude na hru Portal & Portal 2, které jsem dohrál celkem nedávno. Pozor, tato recenze obsahuje spoiler na celou hru. Proto vše ukryji pod perex.


Portal 1

Dobře, přiznávám se, Portal 1 jsem nedohrál. A ani moc nevím, co tam GLaDOS říkala, jelikož ji moc nešlo slyšet a já nemohl najít, kde se nastavují titulky a celou hru jsem nedohrál, jelikož na mě -zpohodlnělého nerda- to bylo moc přemýšlení, dohrál jsem asi tak 3/4 a víc ani ránu.
Celá hra začíná ve....co to vlastně je...akvárko, pro nezbedného mazlíčka? No, to je jedno...GLaDOS vás okamžitě začne testy testy a vy na to nelíbí nelíbí. Ovšem, co vám zbývá, necháte se testovat jak chce ona. Po cestě naleznete portal gun, která je nezbytná k dalším misím a nacházíte takové pěkné vzkazy od minulých testovacích objektů stylu 'Cake is a lie!' ano, čtete dobře..Celá hra je o tom, jak vám GLaDOS slibuje dortíček za pár testů, u kterých můžete umřít. SUPER! Chell - tak se jmenuje hlavní postava a zároveň vy, jí zkusí uniknout a dokonce se jí to povede. Zde jsem již nehrál a proto tipuji, že to bude končit zápasem s GLaDOS, ve kterém Chell musí vyhrát (což navazuje na druhý díl) Konec a koláček navrch. Sbohem a šáteček, vražedný stroji

Jen pro pořádek, tohle je z Portal 2.

Portal 2

Začínáte ve svém pokoji, hra vás seznámí s ovládáním a váš pokoj se začne zničeho nic rozpadat a odsud vám pomůže ukecaný robot Wheatley. Ten vás dostane až k jádru GLaDOS, kterou jste v minulém díle zabili. Něco se zvrhne a GLaDOS se opět probere a začne vás znovu testovat. Wheatley na nějakou dobu zmizí a začne spřádat plány, jak vás zachránit před spáry GLaDOS a přitom ji zničit. Tak jste v tom vy - Chell zbyli sami a musíte se nechat testovat.
Projdete si pár testy, které jsou sem tam obtížné, ale poté vás Wheatley zachrání a začnete utíkat k jádru GLaDOS, kde na sebe Wheatley vezme všechnu zodpovědnost. Připevníte jeho hlavu na tělo GLaDOS, která se čirou náhodou absorbuje do brambory. A tak vznikne Potatos. Wheatley ale v novém těle neví roupama co by, a tak vás také začne testovat a vy jste znovu tam, kde jste byli - tedy aspoň by se tak stalo, kdyby vás ten ukacenej blboun neshodil do samého dna Aperture Laboratories a neztratil tak nad vámi kontrolu. Vy si opět musíte poradit za pomocí tvoření portálů, tato část je fakt hardcore, jelikož nevíte kam co střílet a kam jít....
Po nějakém čase, dojdete k místnosti, kde naleznete Potatos, která se vám zapřísáhne, jak vás poté pustí - znáte sliby šílených a vraždících robotů - . Jdete tedy s Potatos znovu přímo k jádru a mezitím zjišťujete o tom, co se ve skutečnosti skrývá v GLaDOSiné hlavě.....mysl asistentky Caroline. GLaDOS prozradí slabost pro video nahrávku hlavního vědce, do kterého byla Caroline zoufale zamilovaná. GLaDOS vyřkne ty osudové hlášky ,,Zapalte ty citróny!" a ,,Jó! Jó! Jó! Ten chlap se mi líbí! Říká to co si myslíme. Ehm, kde se to ve mně vzalo?" .
Tak si vykračujete, dostáváte se stále výš a najednou vás opět odchytí Wheatley, který vás chce začít testovat a také začne. Vymyslí pár místností, které přejdete klidně po svých a poté narazí na staré místnosti GLaDOS, které jsou už opravdu na lámání hlavy. Jedno mu ale nedojde - vede vás blíž a blíž k jeho doupěti. Nakonec se tam tedy dostanete a GLaDOS vám sdělí plán, Wheatleymu dodat rozbitá jádra, která ho nakonec vyřadí z provozu a naše umělá inteligence se opět stane mozkem celé laboratoře, která je mimochodem vylidněná. Když Wheatleymu dáváte rozbitá jádra, narazíte na jedno fakt epické - SPACE!!! -

Celá hra nakonec končí happy endem a GLaDOS vás opravdu pustí ven..A moje reakce? ,,Néé, co jsi to provedla!!!? Nech si Chell u sebe! Néé!"
A poté je tu úžasný ending song, který jako u prvního dílu nezklamal .... Je fakt super, bez chyby.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ave Ave | Web | 22. října 2013 v 16:05 | Reagovat

Super článek i GIFky *usměvavý smajlík* ((X)/x) vypadá divně))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama