Říjen 2013

Minecraft

26. října 2013 v 12:00 | Pajin |  Recenze

Kostičky! jiným slovem Minecraft, je velmi známá hra napsaná v Javě Markusem Perssonem. Právě teď hru vyvíjá firma Mojang. Jen pro zajímavost, nikdo neví, jak se 'Mojang' vlastně čte..Moudženk, Mojank, Moujank, Modženk,...Tato hra je velmi rozšířená, již kvůli tomu, že si můžete stáhnout její demo, kde nemáte vlastní účet a nebo skin na postavu.
Na první pohled, každého zaujme 3D vzhled a kostičky, tato hra je 'sandbox' (můžete si zde dělat co chcete). Samozřejmě, i hra má takový "konec"m a to, že musíte zabít bosse enderdragon, který se poté již znovu nespawne. Poté jsou zde titulky, které se dají přeskočit a můžete hrát dál.
Tohle bylo něco málo ke hře a nyní bych přestoupil spíše ke komunitě Minecraftu(dále jen MC), kterou bych shrnul jedním slovem - hrůza...Chápu, že když je to zadarmo, ne vždycky se najdou hodní vrstevníci, kteří by byli slušní, ale minecraft je opravdu katastrofa. S komunitou může konkurovat dokonce i LoLku. Je to tu antičeštin vedle antičeština, kteří umí pouze vulgárně vyjadřovat své touhy - HNUS.
Samozřejmě, i já jsem MC hrál, a také mám někdy gramatické chyby, ovšem tohle bylo/je nehorázné. Představte si takovouto Češtinu ,,čus debyle, vole dej my nejaky dia, pls pls.:D:D" RIP..
Ale to jsou servery, MC se rozděluje na dva typy hraní a to Singleplayer a Multiplayer, pokud nechcete přímo na server, dá se hrát třeba jen s přáteli a nebo úplně sám.
Tato hra se dá hrát stále dokola, ovšem po nějakém čase (jako každá jiná hra) omrzí, ať už kvůli neustálému umírání, či toho, že vám dojde materiál a vám se nechce jej jít těžit.
Můžete zde navštívit až 3 lokace. Rád bych vám je předvedl jmenovitě.
Normální(Overworld) - zde jsou obsáhlé všechny biomy a zde se hráč spawne
Peklo/Nether - Je tu spousta lávy a nejde sem dát voda
End - Je tu hodně endermanů (mobové>příšerky) a enderdragon, kterého jak jednou zabijete, už se znovu nespawne.

MC je samozřejmě populární i kvůli Youtube scéně, která je plná užvaněných -s prominutím- blbečků, kteří staví domy, aby byli ostatní spokojení, celkově je český YT plný Minecraftu, až to pěkné není. Naštěstí již tato móda přestává a ti tzv. Let's playeři, či Gameplayeři, začali točit jiné hry. Nemá cenu, zde jmenovat každého, který má víc jak 10 000 odběravatelů, ale musím zmínit toho nejznámějšího GoGoManTV zkráceně GoGo.
Proslavil se díky MC tak, že je to nejznámější LP na Česku a Slovensku. Osobně si myslím, že již není vtipný. Kdysi jsem ho sledoval a hltal každý jeho ''fórek'' ovšem nyní se mi už tolik nelíbí a nesleduji ho. Samozřejmě se najde hodně lidí, kteří jej mají rádi a já nechci, aby tohle někdo bral jako hejt, ale já to takto vidím.
Abych se vrátil ke skutečnému tématu tohoto článku, musím říct, že z toho jak ho píšu, mám i chuť si zahrát Singleplayer, i když tento svět za chvíli smažu.
Btw. to že tento týden byly 3 články, neznamená to, že to tak bude furt -.-" :DD

Shikuro, Vlčí loutkař 8. část

23. října 2013 v 12:00 | Merr |  ''Povídky''
Jako každé ráno, se Shikuro vzbudil akorát na snídani. Došel dolů po schodech a pozdravil zbytek rodiny, až na otce, který byl stále na misi. Dneska měli na snídani hemenex -mňam-. Dojedl jej a šel se k sobě do pokoje převléct s dal si za pas svůj svitek. Zavázal si čelenku, i když trochu těsně. Nechtěl o ni jenom tak přijít. Nazul si pohodlné boty a vyšel z domu. Ulice už začaly být plné a lidi se mu dokonce vyhýbali! Připadal si tak důležitě, nepostradatelně, chytře, silně a svůdně. Došel na místo určení, kde už čekal Dai a Izumi. Oba si spolu zapáleně povídali, a když si Shikura všimli, trochu znejistěli a poodtáhli se od sebe.
,,Čůs!" Pozdravil je s nadšením Shikuro.
,,Nazdár!" zareagovala první Izumi.
,,Ahoj, k-kámo." řekl křečovitě Dai.
A tím rozhovor hasl, všichni mlčeli, Izumi si prohlížela svůj meč, který jak Shikuro zjistil ještě nepojmenovala. Na druhou stranu, Dai se zahleděl kamsi do dálky, kde snad zkoumal, jak ptáci letí ze střechy na střechu, nebo možná jak přicházejí ninjové z mise. Tak jako tak, oba byli zřejmě myšlenkami mimo. Shikuro s nimi tedy začal hrát hru a také mlčel a dělal, že ho nic jiného nezajímá a prohlížel si svůj svitek. Čekal, že se jej na něj zeptají, ale oni nic! Přestalo ho to bavit a prolomil tedy hrobové ticho.
,,Jak jste se vyspali? Co?!"
,,Dobře."
,,Obstojně." zareagovali naráz.

GLaDOS , proč?!

20. října 2013 v 12:00 | Merr |  Recenze
Moje další recenze bude na hru Portal & Portal 2, které jsem dohrál celkem nedávno. Pozor, tato recenze obsahuje spoiler na celou hru. Proto vše ukryji pod perex.

Řezání, radost nebo starost?

19. října 2013 v 0:02 | Merr |  Recenze
V tomto článku bych rád narazil na problematiku, která se stává čím dál běžnější v 21. století. Tento jev je/byl běžnější u dívek, ovšem stále více se vyskytuje i u chlapců. Jak jste jistě uhodli již podle nadpisu, jedná se o tzv. řezání (sebepoškozování/automutilace). Jak všichni trochu zběhlejší v psychologii, či v googlení vědí, je to duševní problém jedince s psychickým problémem, se kterým se neumí vyrovnat jinak, než tímto způsobem. Samozřejmě to není úplně neúčinný způsob. Je dokázáno, že se když teče krev, uvolňuje se endorfin (hormon štěstí)

Kde?

Ruce, nohy, krk, čelo,... Kam si dosáhnoum, tak si můžou udělat šrám.

Kdy?

Začíná v různém věku, především v pubertě. U dívek ve 12-ti letech u chlapců ve 14-ti a končí adolescencí (Toto je ovšem velmi individuální, může to skončit dříve, nebo později.)

Proč?

Pokud máte někoho z vaší blízkosti, který se řeže, či jste to vlastně vy, tato porucha je způsobena nějakým duševním neklidem, jak bych já řekl. Nejčastějším důvodem bývá rozvod rodičů, špatný prospěch, neoblíbenost u vrstevníků apod. Pokud se někomu tato událost stane, ne každý jedinec je schopný ji vyřešit tak, že to hodí za hlavu, nebo se z toho například vybrečí.

Jak je to napadne?

Jak jinak než drby.
1:,,Hej slyšel jsi o tom XY? On se prej řeže, protože se jeho rodiče rozešli."
2:,,Omg, to je debil, on se řeže kvůli takové kravině? Já bych se teda v životě neříznul, je to tak divný a nepříjemný!"

HAHAHAH....Ne. (zbytek pod perexem)

Silent hill

12. října 2013 v 10:48 | Merr |  Recenze

Kdy: 2006
Odkoho: Christhope Gans
Kdo: Radha Mitchell, Sean Bean, Jodelle Ferland, Kim Diates, Deborah Kara Unger, Alice Krige, Nicky Guadagni, Laure Holden, Roberto Campanella, Stephen R. Hart, Tanya Allen
Zem: Kanada/Francie/Japonsko
Hodnocení:

Legendární horror! Když pominu, že není podle té hry, tak je super. Hru jsem sice nehrál, ale vím o co tam jde. Nebylo to strašidelné, snažili se tam o lekačky, nebo tak ale příběhově to bylo fakt super a k efektům nemám co dodat:3
Ale teď k příběhu.
Celý příběh začíná u jednoho mladého páru se sedmiletou dcerkou, která mívá noční můry, ze kterých vykřikuje jméno města 'Silent hill'. Matka si o tom něco přečte a zjistí, že město v minulosti vyhořelo a stále ještě hoří v podzemí, kde jsou zásoby uhlí, či tak. Manžel jeho ženě zakáže, zde dceru brát, ovšem ona chce, aby se její dceři udělalo dobře a proto ji sem vezme. Cestou tam, ji zastaví sympatická policistka, která si myslí, že to dítě není její a proto je pronásleduje, i když si to matka nepřeje. Za nějakou hodinu dojedou do Silent hillu, kde ovšem nabourají (i policistka nabourá) a ztratí vědomí. Když se matka probere, její dcera zde není a ona ji začne hledat. Po cestě potkává různé strasti a pasti, ovšem ke konci to dopadne relativně dobře, i když ten konec...ten konec...No, podívejte se na to sami, ale je to takové smutné, no. :D
Btw. Omlouvám se všem, že jsem opět přispěl po dlouhé době, a že je tohle pouze recenze, ale já se na povídky nyní necítím. Pokusím se přidávat aspoň nějaké články třeba k TT nebo recenze, a slibuji vám, že jakmile mě políbí Múza, hned něco napíšu.