Srpen 2013

Viktorie Kortusová

14. srpna 2013 v 23:41 | Merr |  ''Povídky''
Tak, tady máš slíbenou povídku Kači, doufám, že se bude líbit, celou dobu se mi do toho nechtělo, ale jednou večer jsem si řekl ,,Sakra, musíš to napsat." tak jsem začal a začalo mě to tak bavit, že jsem psal tu povídku každý den, sice není nic extra, zvlášť pro tebe, skvělého znalce českého jazyka, ale darované povídce na slova nehleď. Pro tuto povídku jsem se rozhodl speciálně kvůli mému oslovení 'Královno Viktrorie'. Chtěl jsem ti totiž také jedno takové království dát, tak tady jedno máš. A je mi jedno, že se ti název nelíbí! Tak to prostě zůstane! :D Moc ti děkuji za to, že jsem měl tu úžasnou čest Tě poznat - byť jen přes internet - . Mám Tě moc rád a doufám, že zůstaneme přátelé na vždy..


Povím vám příběh, který skutečně se stal, o Viktorii Kortusové, která tichá byla, pár přátel měla, ale víc nepotřebovala. Ovšem již odmala věděla, že ráda píše příběhy a proto se rozhodla, že psát příběh o sobě sama bude. Příběh, ve kterém ona královnou je moudrou, hodnou a krásnou. Krásná byla moc, o tom žádná, ale ona myslela si, že dosti to není. Tedy začala o svém království, Afirácie pojmenovala jej, kde všichni žili pospolu v míru, elfové, lidé, trpaslíci ba i skřítci. A ona sama elfí královnou jest. Na jejím dvoře vše magií oplývalo a nikdo nemusel mít strach, že by jej za jeho schopnosti popravili. Ona sama kouzlit dosti uměla, ale raději vládla lukem a šípy. Její přesnosti se nikdo nevyrovnal, pokud si umanula, sestřelila i mouchu na vzdálenost několika yardů od ní. Ovšem její nejmocnější zbraní, jest deník, jenž ovlivňoval dění celého království a pouze ona jej uměla ovládnout. Po nějaké době své oblíbené zbraně pověsila na hřebík a vyměnila je za povinnosti královny. Vládla spravedlivě, vše dělila na půl a lidé ji měli rádi. Měla i jednoho rádce, Bernard jmenoval se. Jeho rady nebyly nic extra, ale vždy to myslel v dobru království, tedy Viktorie si alespoň myslela.

Mama

10. srpna 2013 v 12:00 | Merr |  Recenze


Kdy: 2013
Odkoho: Andres Muschietti
Kdo: Jessica Chastain, Nikolaj Coster-Waldau, Javier Botet, Megan Charpentier, Daniel Kash, Isabelle Nélisse
Zem: Španělsko/Kanada
Hodnocení:

Původně jsem si myslel, že tento horor bude blbost, ale příjemně překvapil. Je to vlastně o tom, jak otec odstřelí matku a veze své dvě malé dcery na opuštěnou chatu hluboko v lese. Zde je chce zastřelit a poté spáchat sebevraždu, ovšem něco mu v tom zabrání -mama jde na scénu- Dívky po 5 letech najdou, ale jsou šokováni, jaktože dokázaly tak dlouho přežít bez pomoci. No nic, po pár testech jdou k jejich strýcovi a jeho přítelkyni, kteří se jim snaží nahradit rodiče, ale po chvíli si všimnou, že něco s dívkami a kolem dívek není v pořádku. Hned na začátek to schytá strýc, který spadne díky mama ze schodů. Poté se chce zaměřit na jeho přítelkyni, jen protože na ni žárlí. Ta ale začne konat a zjistí si o ní všechno, co jde. Konec mě trochu překvapil, ale když se to tak vezme, je to happy end. I když se v hororu nevyskytuje žádná krev, atmosféra tam určitě je.

Bazén

8. srpna 2013 v 12:00 | Pajin |  Recenze


Kdy: 2001
Odkoho: Boris von Sychowski
Kdo: Kristen Miller, Elena Uhlig, Thorsten Grasshoff, John Hopkins, Isla Fischer, James McAvoy, Linda Rybová, Aňa Geislerová, Karel Bělohradský, Josef Pejchal, Jan Vlasák, Marek Libert, Jonah Lotan
Zem: Německo
Hodnocení:
Kdo by to byl řekl, že když se spojí Němci, Češi a Angláni, že z toho vznikne totální kravina o 13-ti studentech, kteří jsou nechutně zazobaní a chtějí si užít složení zkoušek na bazéně v Liberci či kde. Příběh totální kravina, kdy před zabitím pronáší věty jako ,,Haló? Vylez! Já chci odsud.." Film byl sem tam i strašidelný, ale spíše nechutný - viz scénka, kdy jedné oběti řízl do paty.- A poté vtipný. Scénka s tobogánem, kdy holka jela dolů a on nakonec vpíchl mačetu, která se jí zařízla přímo do...No, intimního místa. Nebo naprosto předvídatelný závěr, když byli v šachtě a snažili se dostat ven. Tráví tam několik minut a řvou tam jak na lesy a navíc, vrah si oběť vždycky najde. Kvůli těmto scénkám přidávám hvězdičku, jinak to byl opravdu propadák, na to co jsem slyšel od svých vrstevníků před pár lety.

Prokletí domu slunečnic

7. srpna 2013 v 10:36 | Merr |  Recenze


Kdy: 2007
Odkoho: Danny Pang, Oxide Pang Chum
Kdo: Kristen Stewart, Dylan McDermott, Penelope Ann Miller, John Corbett, William B. Davis, Brent Briscoe, Jodelle Ferland, Dustin Milligan,Tatiana Maslany
Zem: USA
Hodnocení:

I přes negativní hodnocení ostatních, se mi tenhle horor moc líbil, sice mi nepřišel zas tolik strašidelný, ale dobře sehraný a Kristen Stewart tahle role konečně sedla. (Still better than Twilight) Jde tam o to, jak se rodina Solomonových nastěhuje do domu, kde straší. Začnou jej spravovat po svém a za chvíli se objeví muž, který jim chce pomáhat s polem. Ovšem rodinná idylka za chvíli vymizí, když zjistí, že v domě straší. Nejdříve to zjistí nejmenší syn, poté jeho sestra -Kristen- a nakonec i matka. Když to zjistí, začnou si balit věci, ale to jim něco nebo někdo nechce dovolit.
Horor doporučuji, byl solidní, i když strašidelný opravdu nebyl.

Paranormal Activity 2

7. srpna 2013 v 9:33 | Pajin |  Recenze


Kdy: 2010
Odkoho: Tod Williams
Kdo: Brian Boland, Katie Featherston, Sprague Grayden, Micah Sloat
Zem: USA
Hodnocení:

Tento film byl vyloženě velkým zklamáním nejenom pro mě. Jednička byla skvělá, líbila se mi, ale dvojka byl hotový propadák. Chtěl jsem dát tři hvězdičky, ale nakonec jsem přidal pouze dvě. Proč? Film byl celkem obstojný a moc mě pobavilo, když jí ten démon 2x vyhodil celou kuchyň. Na druhou stranu, konec nedává totální smysl.
SPOILER: Katie unesla Huntera? (malé dítě po kterém démon jde) Vždyť je mrtvá! Přehrál jsem si několikrát jedničku konec, a vůbec to nesedí ani podle data. Zabila v ten den Micaha, což jí netrvalo ani 5 minut a pak vylezla nahoru, kde byla v tranzu po 2 dny. Jakože pardón, ale kdy stihla přijít pro to dítě? Oproti jedničce je dvojka nanejvýš slabá a doufám, že trojka taková nebude.

Jezdění osobákem

6. srpna 2013 v 17:03 | Pajin |  Téma Týdne
O MHD moc nevím, autobusem jezdím jen svátečně a tramvaj u nás není. Jediné co si pamatuji a využívám každý rok minimálně jednou, je jezdění osobním vlakem, což je -jak jsem se dočetl- řazeno také do MHD, respektive, pokud se obce řadí pod větší město. Na některé zážitky z vlaku si nepamatuji, jiné se staly nedávno. Ovšem v každém figuruje moje babička, se kterou cestuji výhradně vlakem. Zážitky s ní jsou různých typů. Od,, Tady nesmíš kakat, až se rozjedeme, tak půjdeme na záchod." až po ,,Já ti to říkala, že ti koupím ještě jednu vodu, že ti bude vedro." Chtěl bych se s vámi podělit spíše o ty radostné -tedy radostné pro moji babičku, spíše-, ale i pro mě jako ty, na které nezapomenu do konce života.

Největší srdcovka WoW: TBC

6. srpna 2013 v 14:04 | Pajin |  Recenze

Většina z vás určitě poznala, o čem je řeč, ale pro ty, kteří hru neznají tento článek bude o World of Warcraft : The burning crusade, kterou vyvinula společnost Blizzard Entertainment. Existují samozřejmě i jiné datadisky (Wrath of the Lich king (WotLK), Cataclysm a Mists of Pandaria (MoP), ostatní jsem nehrál, protože ani nechci.
Většina lidí mi říká ,,Tsss, TBC je sračka, MoP je nejlepší vole, jdi na MoP! Jdi na Wotlk! Jdi na Cataclysm!!" a já jim na tom můžu říct jen ,,Hahahahh, ne."

Orcs must die! O_O

6. srpna 2013 v 12:14 | Pajin |  Recenze

Článek píšu hlavně kvůli tomu awesome obrázku. 8D
Celá tahle hra je o tom, že si vyberete buď ženu nebo muže (oba jsou kouzelníci), a bráníte se několika vlnám orců v rozdílných lokacích. Nejvíce jsem měl vln myslím 20. Místo hvězdiček zde jsou lebky, za které si můžete poté koupit nové zbraně, pasti nebo si je vylepšit. Jak jsem zmínil, pokládáte zde různé pasti, které orci mají zastavit, nebo zničit. Ke konci si můžete koupit i lučistníky a paladiny, kteří je budou ničit s vámi. Celá hra má skvělou grafiku, hlášky postav jsou také skvělé a některé lokace bývají opravdu těžké. Jediné co se mi na hře nelíbilo, že je to jednorázovka. Prostě ji jednou dohrajete a už ji nezapnete. Tak to mám teda alespoň já. Ovšem dokud jsem ji neměl dohranou, hra mě neuvěřitelně bavila. První díl jsem teyd nehrál, zato jsem hrál druhý. Hru určitě doporučuji.

Paranormal Activity

6. srpna 2013 v 12:08 | Pajin |  Recenze


Kdy: 2007
Odkoho: Oren Peli
Kdo: Katie Featherston, Micah Sloat, Mark Fredrichs,
Amber Armstrong, Randy McDowell, Tim Piper, Ashley Palmer, Crystal Cartwright
Zem: USA
Hodnocení:

Skvělý americký horor o snoubencích, které pronásleduje démon. Když pominu, že jsem se u toho ani trochu nebál, líbilo se mi, jak tam démon zametal s Katie. Třeba jak ji táhl po schodech byla fakt sranda. Tento díl má i pokračování, kde se Katie a její snoubenec Micah objeví jen zřídka, ale i tak se druhý díl dal, ale o tom až později.
Všechno to začíná ták, že si Micah koupí kameru, kvůli Katiiným problémům, v noci. Slyší, jak někdo vyslovuje její jméno. Kamera ale démona zřejmě ještě více rozdráždí a začíná přitvrďovat. Nakonec ji vytáhne i z postele. Na tento film jsem se díval s Ave a nejvíc nás dostalo, když se jim v noci hýbal lustr a pak něco zařvalo a spadlo na zem. Ave to okomentovala slovy ,,HA! Já vím čím to je. On vlezl na lustr, houpal se, ale pak se lekl, že spadne zařval a seskočil." a nebo ,,On zjistil že nejsou muffiny!" :DD Fakt u toho byla sranda. Tento horor mi přijde celkem neotřelý, a proto mu dávám 4 hvězdičky. Jednu mu nedám, kvůli druhému dílu, který má údajně vysvětlovat první díl, ale vůbec to nedává smysl a ještě proto že nebylo ukázáno, jak Katie skolila Micaha.

League of Legends

3. srpna 2013 v 19:14 | Pajin |  Recenze
Pokud jste četli moji recenzi na Dotu 2, tohle je hra na podobné brdo, akorát že jsou zde odlišné postavy a o těch já chci psát, takže pozor, uvolněte se. Trapas začíná.

Vladimir - Znáte takovýho toho chlápka, co nosí pruhovaný legíny, s červeným kabátkem, blond vlasy a drápy, za které by se i žena styděla? To je Vladimir. Je to něco jako upír, ale dle mého není upír, prostě jen trpí vampirismem. Největším trollingem je jeho spell 'w' kdy se promění na louži! Nevinnou louži, se kterou se lépe zdrhá než útočí. Nemá manu, a používá svoje hp, které následně opět vysaje transfúzí. Víc než jeho pohled je úchylný jeho tanec, kde na konci udělá provaz. Tento champion je bezchybný, až na pár chyb. Hodně mi vadí, že Vladimir si moc neškrtne, když má cooldown na všech spellech a jeho obět má 100 hp. To opravdu naštve, když vám uteče, fakt že jo!